Konkursy ofert na realizację zadań województwa mazowieckiego
Zgodnie z przepisy ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1270 z późn. zm.) organizacje pozarządowe – jako podmioty nie zaliczone do sektora finansów publicznych i nie działające w celu osiągnięcia zysku – mogą otrzymywać z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, w tym samorządu województwa, dotacje na cele publiczne związane z realizacją zadań tej jednostki (tzw. dotacje celowe).
Warunkiem udzielenia dotacji z budżetu samorządu województwa jest przeznaczenie jej na cele związane z realizacją zadań należących do województwa.
Zlecenie zadań i udzielenie dotacji następuje zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, tj. po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert.
Planowane terminy ogłoszenia otwartych konkursów ofert na realizację zadań Województwa Mazowieckiego przez organizacje pozarządowe w 2024 roku |
Konkursy ofert
Otwarty konkurs ofert na zadanie pn. "Prowadzenie działań związanych z edukacją w zakresie zielono-błękitnej infrastruktury"
Etapy postępowania:
Numer: PE Ogłoszenie postępowania: 07.02.2024Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą nr 270/470/24 z 5 lutego 2024 r. ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację w 2024 r. zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w obszarze „Ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego”, zadanie pn.: "Prowadzenie działań związanych z edukacją w zakresie zielono-błękitnej infrastruktury".
Obszar konkursu: Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego
Opis konkursu
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert
Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą nr 847/490/24 z 22 kwietnia 2024 roku rozstrzygnął otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację w 2024 roku zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w obszarze „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”, zadanie pn. „Prowadzenie działań związanych z edukacją w zakresie zielono-błękitnej infrastruktury".
W ramach konkursu złożono 25 ofert.
Wymogów formalnych nie spełniło 2 oferty.
Komisja konkursowa zweryfikowała merytorycznie 23 oferty.
Dofinansowanie przyznano na realizację 8 zadań publicznych.
Uchwała o rozstrzygnięciu konkursu |
Załącznik nr 1 do uchwały |
Załącznik nr 2 do uchwały |
Załącznik nr 3 do uchwały |
Wyniki weryfikacji formalnej ofert
Wyniki weryfikacji formalnej ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2024 roku zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w obszarze „Ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego”, zadanie pn.: "Prowadzenie działań związanych z edukacją w zakresie zielono-błękitnej infrastruktury".
Oferent, którego oferta nie spełnia wymogów formalnych, w ciągu 7 dni kalendarzowych następujących po dniu opublikowania wyników weryfikacji formalnej ofert, tj. w terminie od 22 marca do 28 marca 2024 r. ma możliwość złożenia zastrzeżenia do negatywnego wyniku weryfikacji formalnejw sytuacji, gdy uznaje, że jego oferta została przygotowana prawidłowo.
Zastrzeżenie do negatywnego wyniku weryfikacji formalnej należy złożyć w jeden z wymienionych niżej sposobów:
- osobiście w punktach podawczych przy ul. Jagiellońskiej 26, ul. Skoczylasa 4 w Warszawie lub w Delegaturze Urzędu[1];
- za pośrednictwem operatora pocztowego lub poczty kurierskiej na adres: ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa - o zachowaniu terminu złożenia zastrzeżenia decyduje data wpływu do Urzędu;
- za pomocą profilu zaufanego ePUAP zgodnie z zasadami opisanymi na stroniehttps://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/skargi-wnioski-zapytania-do-urzedu/umwm
Zastrzeżenia będą rozpatrzone przez komisję konkursową opiniującą oferty. Ostateczna informacja o ofertach odrzuconych na etapie weryfikacji formalnej zostanie opublikowana wraz z rozstrzygnięciem konkursu. Oferenci, których zastrzeżenia zostaną rozpatrzone negatywnie, po rozstrzygnięciu konkursu otrzymają informację na piśmie wraz z uzasadnieniem negatywnego rozpatrzenia zastrzeżenia.
[1] Aktualne adresy delegatur dostępne są na stronie internetowej: https://mazovia.pl/pl/bip/urzad-marszalkowski/delegatury/delegatury.html
Wyniki weryfikacji formalnej |
Nabór ofert
Sposób składania ofert
Oferty należy składać poprzez generator ofert konkursowych w serwisie Witkac.pl, dostępny na stronie www.konkursyngo.mazovia.pl.
Nie jest wymagane składanie ofert w wersji papierowej ani potwierdzenia złożenia oferty.
Procedura uzyskania dostępu do generatora, przygotowania i złożenia oferty opisana została w instrukcji.
Generator ofert konkursowych uniemożliwia edycję lub wycofanie oferty po jej złożeniu. W przypadku chęci wycofania oferty złożonej w generatorze (przed upływem terminu składania ofert), należy dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego województwa Mazowieckigo w Warszawie oświadczenie o wycofaniu oferty.
Najważniejsze terminy
Składanie ofert: od 12 lutego 2024 r. do 4 marca 2024 r.
Wyniki weryfikacji formalnej: od 6 marca 2024 r. do 11 marca 2024 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: do 23 kwietnia 2024 r.
Termin realizacji zadania: od 26 kwietnia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.
Oferent może złożyć nie więcej niż 1 ofertę w konkursie.
Maksymalna kwota dofinansowania dla jednej oferty wynosi do 20 000,00 zł.
Oferent biorący udział w konkursie jest zobowiązany do zapoznania się z dokumentem „Zasady przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego przyznawanych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok”, opublikowanym na stronie internetowej www.dialog.mazovia.pl – zakładka „Konkursy Ofert” – "Zasady przyznawania dotacji”.
Dodatkowych informacji udzielają
pracownicy Departamentu Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa:
- Paweł Szcześniak - 225 979 058;
- Magdalena Szefner- 225 979 057
Uchwała o ogłoszeniu konkursu |
Ogłoszenie konkursowe |